Barcode: 4002971112900
Skyr High Protein
by Ehrmann
Labels
no gluten
Categories
Available in
belgium, france, germany, portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Leche desnatada pasteurizada, fermentos lácticos.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Evaporated Milk
Carnation
E NOVA 4
Yogurt Smoothie
Parade
B NOVA 3
Cheddar cheese snack
E NOVA 4
Parade, mozzarella cheese
Parade
D NOVA 3
Mozzarella Sticks
Petite Cuisine
D NOVA 4
Evaporated lactose free milk
E NOVA 4
Gold emblem, 100% grated parmesan cheese
Gold Emblem
E NOVA 4
Gold emblem, greek yogurt pretzels, strawberry
Gold Emblem
E NOVA 4
Colby And Monterey Jack Cheese
Parade, The Federated Group Inc.
D NOVA 3
Parade, mild cheddar cheese
Parade
D NOVA 3
Cottage Cheese with Onion & Chives
Marks & Spencer
B NOVA 3
Parmesan cheese
E NOVA 3