Barcode: 5690516996604
Skyr high protein myrtille
by Isey
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait écrémé pasteurisé, purée de myrtille (16%), sucre, amidon de maïs modifié, concentré de carotte et cassis, arôme naturel, cultures de skyr.
Related Products in Dairies
Salted butter, salted
Harris Teeter Organics
E NOVA 2
Strawberry whipped cream cheese spread, strawberry
E NOVA 4
Cream cheese
D NOVA 4
Pumpkin sweetened whipped topping
E NOVA 4
Peppermint whipped topping
D NOVA 4
Coconut greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Lemon greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Cream cheese spread
D NOVA 4
1/2% lowfat milk pasteurized
B NOVA 1
Unsalted butter, unsalted
Harris Teeter
E NOVA 4
Plain greek whole milk yogurt, plain
B NOVA 1
Parmesan, asiago & romano grated cheese
Ht Traders
E NOVA 4