Barcode: 06210722
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skummetmelk, jordbær (7.5%), jordbærjuice (3.3%), limejuice (1.7%), gulrotjuice*, aroma, søtstoff (aspartam og acesulfam K), melkesyrebakterier, laktase
Additives
e950
e951
Related Products in Dairies
Fromage cheddar fort
D NOVA 4
Cheddar marbré doux léger
Selection
NOVA 4
Crème sure 14%
Sélection
D NOVA 4
Beurre non salé
Sélection
D NOVA 2
100% parmesan
Selection
B NOVA 4
Creme a fouetter
Selection
D NOVA 4
Havarti - Fromage tranché
Irrésistibles
D NOVA 3
Part skim mozzarella
Selection
NOVA 3
Tex Mex Melange de 3 fromages
SELECTION
NOVA 4
Mozzarella
Selection
D NOVA 4
Crème à cuisson 35%
Selection
D NOVA 4
Cheddar blanc extra fort
Selection
D NOVA 4