Barcode: 5690845000737
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
pastöroitu rasvaton maito (DK), vesi, kerma (5%), muunnettu maissitärkkelys, merisuola (0,13%), sakeuttamisaine (pektiini), karamellisokerisiirappi (0,07%), luontaiset aromit, makeutusaineet (sukraloosi, asesulfaami-K), väri (sokerikulööri), skyrhapatteet.
Allergens
milk
Additives
e150a
e440
e950
e955
Related Products in Dairies
Grana padano
Horeca
D NOVA 3
No Added Sugar Vanilla Bean Greek Yogurt
Chobani
E NOVA 4
Allgäuer Emmentaler
real
C NOVA 3
speisequark
TiP
A NOVA 3
aro Brie
aro
E
Weidemilch 1,5% Fett, H-Milch
Real Quality, real
NOVA 2
Leche sin Lactosa semidesnatada
Milbona
B NOVA 3
Genussdammer
real BIO
D NOVA 3
Magermilch Joghurt mild
Tip
A
Fettarme H-Milch
Tip
B NOVA 1
Schlagsahne
Rioba
NOVA 4
Parmigiano Reggiano 30 Mois D. o. p
Virgilio
D NOVA 3