Barcode: 7041810090624
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.4 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skummetmelk, mangopurè 6,7 %, appelsinjuice 3,5 %, naturlig aroma, søtstoff (aspartam og acesulfam k), melkesyrebakterier og laktase
Additives
e950
e951
Related Products in Dairies
Whole milk mozzarella cheese
D NOVA 3
New York Cheddar Cheese
Mccadam Cheese
E NOVA 3
Coconut yogurt
C NOVA 1
Velouté Nature
Danone
NOVA 1
Mccadam Cheese, Cheddar Cheese, Cheddar
Mccadan Cheese Company Inc
D NOVA 3
Muenster cheese
Mccadam Cheese
D NOVA 4
Fromage blanc vanille
Sacré Willy
C NOVA 3
Grated parmesan cheese
E NOVA 3
Shredded parmesan cheese
D NOVA 4
Scitec Nutrition - Jumbo Hardcore - 1530G Dose (brownie-pralinen)
Scitec nutrition
C NOVA 4
Organic ricotta cheese
C NOVA 4
Maggio, part skim mozzarella cheese
D NOVA 3