Barcode: 20234959
Skyr natur
by Landfein
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
ohne gentechnik
suisse garantie
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Magermilch, Milchsäurekulturen, mikrobieller Labaustaustauschstoff.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Extra sharp cheddar cheese
D NOVA 3
Pudding Butter Scotch
Snack Pack
C NOVA 4
Grated romano cheese
E NOVA 3
Mozzarella
Trader Joe's
D NOVA 3
Vanilla
Snack pack
C NOVA 4
Weyauwega, Shredded Mozzarella Cheese
Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 3
Weyauwega, Cheddar Cheese
Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 3
Melting Cheese
E NOVA 4
Milk Chocolate Variety
Snack pack
NOVA 4
Star dairy, parmesan cheese
Star, Weyauwega Star Dairy Inc.
D NOVA 4
Banana Cream Pie
Snack pack
C NOVA 4
Fruity Pebbles Pudding
Snack Pack
C NOVA 4