Barcode: 4002971296709
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frischkäse. Magerstufe.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C