Barcode: 3023290080641
Skyr Noisette
by siggy's
Labels
no artificial flavors
no preservatives
no colorings
without sweeteners
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 101.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait pasteurisé à 2,2% de matières grasses (86%), sucre de canne (5,7%), eau, noisettes (2%), amidon, ferments lactiques (lait), arômes naturels, jus de citron concentré. Peut contenir des traces de : blé, seigle, avoine, noix.
Allergens
milk
nuts
Related Products in Dairies
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C