Barcode: 3023290080924
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait pasteurisé à 2,2% de matières grasses (87,8%), sucre de canne (5,3%), noix de coco (2%). amidon, ferments lactiques (lait), arômes naturels, jus de citron concentré.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
4 Toasting Muffins
Village Bakery
B NOVA 4
Golden Syrup Flavour Porridge
Harvest Morn
B NOVA 4
Mixed vegetables
NOVA 1
Sliced carrots in water
A NOVA 1
Instant oats
Aldi, Harvest Morn
A NOVA 1
Hoops
Aldi
D NOVA 3
Thins - Multiseed Flatbreads
Aldi
C NOVA 4
Instant Oats Original
Harvest Morn
B NOVA 1
Pineapple chunks
Meat-free Meatballs
Plant menu,Aldi
A NOVA 4
Apple, Pineapple & Grape
Nature's pick
A NOVA 1
Rosemary
Aldi
A