Barcode: 3329770090453
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fat-free yogurt (Milk)- Sugar 7.7% - Peach 6.3%-Modified maize Starch-Natural flavourings-Thickeners: Pectins - Lemon juice from concentrate For allergens: see ingredients in bold and underlined.
Allergens
milk
peach
Additives
e440
Related Products in Dairies
Mousse chocolat
Créolefacile
E NOVA 4
Mousse au Chocolat au Lait
Oh La Vache!
E NOVA 4
Mousse chocolat noir
E NOVA 4
Yaourt
yana
C NOVA 4
Burrata avec lait de bufflonne
Palais des Mets
D NOVA 3
panier fraise 0%
yoplait
B NOVA 4
Mozzarella & tomate
Palais Des Mets
C NOVA 4
Cancoillotte
FROMAGERIE DU PRÉ VERDOT
C NOVA 4
Carresse mixe
Yoplait
C NOVA 4
Fromage frais battu
Fromagerie du Pré Verdot
C NOVA 3
Mozzarella di Bufala Campana DOP Bio
Palais Des Mets
C NOVA 3
Le Franc-Comtois
Ferme Du Vererdot
D