Barcode: 5690845000423
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
pastöroitu rasvaton maito (DK), persikka (7,5%), vesi, kerma (5%), muunnettu maissitärkkelys, sakeuttamisaine (pektiini), makeutusaineet (sukraloosi, asesulfaami K), kasvismehutiiviste, aromi, skyrhapatteet.
Additives
e440
e950
e955
Related Products in Dairies
Fat free skim milk
B NOVA 1
Lowfat milk
B NOVA 1
Cream Cheese
Central Grocers Co-Op Inc.
D NOVA 4
Vitamin d milk
C NOVA 1
Sour cream
D NOVA 4
1% lowfat milk
B NOVA 1
Fat free skim milk
B NOVA 1
Light sour cream
D NOVA 4
Sour cream
D NOVA 4
Small curd 2% lowfat cottage cheese
B NOVA 4
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Holiday Vanilla Creme Pop
Peeps,Just Born Inc.
E NOVA 4