Barcode: 5690845002748
Skyr Perzik
by Isey
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
gepasteuriseerde magere melk (DK), perziken (7,5%), water, room (5%), gemodificeerd maïszetmeel, verdikkingsmiddel (pectine), zoetstoffen (sucralose, acesulfaam-K), groenten - concentraat, aroma, skyrculturen.
Allergens
milk
Additives
e440
e950
e955
Related Products in Dairies
Light Sour Cream
Great Value
C NOVA 4
Cream Cheese
Great Value
E NOVA 4
Lowfat 1% Milk
Great Value
B NOVA 1
Reduced Fat 2% Milk
Great Value
B NOVA 1
Evaporated Milk
Great Value
E NOVA 4
Mild Cheddar Cheese
Great Value
NOVA 3
American Pasteurized Prepared Cheese Product Singles
Great Value
E NOVA 4
Mozzarella
Great Value
D NOVA 3
Large curd cottage cheese, large curd
Great Value
C NOVA 4
Deluxe American Pasteurized Process American Cheese
Greta Value
E NOVA 4
Grated Parmesan Cheese
Great Value
E NOVA 4
Easy Melt Cheese
Great Value
E NOVA 4