Barcode: 4250031354733
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 11.1 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 53.4 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 19.1 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Oligofruktosesirup, Milcheiweiß, Magermilchpulver, getrockneter Frischkäse Typ Sk 10% (Magermilch, Lab mikrobiell, Milchsäurebakterien), Feuchthaltemittel Glycerin, Glukosesirup, Zucker, Kakaomasse, Kakaobutter, Inulin, Gelatine (Rind), gefriergetrocknete Heidelbeeren 1,2%, Butterreinfett, Säuerungsmittel Citronensäure, natürliches Aroma, Emulgator Lecithine.
Additives
e322
e330
e422
e428
Related Products in Snacks
Midwood brands, swirl lollipops, artificially
Midwood Brands, Family Dollar Stores Inc.
E NOVA 4
Iced lemon shortbread cookies, iced lemon
E NOVA 4
Lollipop rings
D NOVA 4
Original wavy potato chips, original
E NOVA 3
Deluxe mixed nuts
D NOVA 3
Yogurt raisins, yogurt
E NOVA 4
Iced sugar cookies
E NOVA 4
Sweet & spicy trail mix
E NOVA 4
Midwood brands, sour power-filled candy canes, green apple, cherry, strawberry, lemon
Candy Canes
E NOVA 4
Shortbread cookies, shortbread
E NOVA 4
S'Mores Pretzels
Family Gourmet
E NOVA 4
Toaster Pastries, Frosted Strawberry
Family Gourmet
E NOVA 4