Barcode: 0859118002037
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized organic skim milk, organic mango puree, organic banana puree, organic mango flavor extract, organic banana flavor extract, organic stevia extract powder, live active yogurt cultures (l. bulgaricus, s. thermophilus)
Related Products in Dairies
Jogurt : Abricot
Naturaplan
C NOVA 4
Jogurt à la Grecque nature bio
coop naturaplan,naturaplan
C NOVA 1
Jogurt citron-mélisse
Coop
C NOVA 4
Bratbutter
Coop naturaplan
E NOVA 2
Bio Mozzarella, gewürfelt | en dés | a dadini
coop naturaplan
C NOVA 3
Jogurt Mokka
coop
C NOVA 4
Yogourth Mangue-Fruit de la Passion
Naturaplan,Coop
C NOVA 4
kefir nature
Migros
B NOVA 4
Crème Vanille
Homemade
C NOVA 4
Jamadu petit séré
Coop
A NOVA 4
Chocolate
Qualité & Prix
C
Beurre
Naturaplan
E NOVA 2