Barcode: 3375610002346
Skyr soja nature
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
artisanal production
fr bio 01
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de soja 99,99% (eau, soja* du Sud-Ouest 12,5%), ferments sélectionnés dont Bifidus. *Ingrédient agricole issu de l'Agriculture Biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Prawn Cocktail Crisps
Seabrook
D NOVA 4
Vegan Bouillon powder
Marigold
NOVA 3
Beetroot
Naturally Fresh
A NOVA 1
Calamari
Whitby Seafoods
D NOVA 4
Seabrook Variety Pack Crisps
D NOVA 3
Swiss Vegetable Vegan Bouillon Powder
Mari Gold
NOVA 3
Cheese & Onion crinkle cut crisps
Seabrook
D NOVA 4
Beef flavour Crinkle Cut Crisps
Seabrook
D NOVA 4
Lambs lettuce
Fresh and Naked
A
Lambs Lettuce
Little Leaves
A
Végan bouillon powder
Marigold
NOVA 3
Sea Salted Crinkle Cut Crisps
Seabrook’s
D NOVA 3