Barcode: 16587991
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pastöroitu rasvaton maito, vesi, omena (8%), maissitärkkelys, aromi, sakeuttamisaine (pektiini), karamellisoitu sokerisiirappi (0,1%), makeutusaineet (sukraloosi, asesulfaami K), skyrhapatteet.
Additives
e440
e950
e955
Related Products in Dairies
Yoplay doble cero+Fibra Ciruela Pasa
Yoplait
A NOVA 4 Eco-Score B
Yaourt peches
Activia
B NOVA 4 Eco-Score A
Whipped Cream
Woolworths
NOVA 1 Eco-Score B
Feta Chese
Greek Family Farm
NOVA 3 Eco-Score E
Double Smoked Cheddar Cheese
Emporium Selection
D NOVA 3 Eco-Score D
Classic Cottage Cheese
Brancourts
C NOVA 4 Eco-Score C
Mexican Style 4 Cheese Blend
Lucerne Dairy Farms
D NOVA 4 Eco-Score D
Tasty Natural Slices
Dairyworks
D NOVA 3 Eco-Score D
Chocolate Ice Cream
Protein Pints
B NOVA 4
Parmesan & Romano Cheese imp
Crystal Farms
E NOVA 4 Eco-Score D
SOUR CREAM
Daisy
D NOVA 1 Eco-Score B
High Protein Plain Yoghurt
Woolworths
A NOVA 1 Eco-Score B