Barcode: 3760121210173
Skyr Vache
by Biocoop
Labels
organic
eu organic
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait de vache écrémé concentré pasteurisé ferments lactiques (lait).
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Henning's, Sharp White Cheddar
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Aged Cheddar
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Colby Cheese
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Cajun Cheddar Cheese Curds
Henning's Cheese
D NOVA 3
Smoky & Spicy Fresh Dip Queso Con Carne, Smoky & Spicy
Lunds & byerlys
D NOVA 4
British fresh skimmed milk
By Sainsbury's
B NOVA 1
Fresh dip jalapeno queso, creamy & spicy
D NOVA 4
Queso blanco del pais
El Ganaderito
C NOVA 3
Henning's, Sharp Colored Cheddar
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Colby Jack
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Medium Cheddar
Henning's Cheese
D NOVA 3
Henning's, Mild Cheddar
Henning's Cheese
D NOVA 3