Barcode: 4056489064077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Odstředěné mléko, 20% ochucující složka (pitná voda, cukr, koncentrát z citronu a světlice barvířské, 0,1% vanilkové lusky, 0,02% vanilkový extrakt, aromata), mlékárenské kultury. Spotřebujte do: viz horní okraj kelímku. Skladujte při teplotě od +2°C do +8°C. SK Skyr-fermentovaný mliečny výrobok na islandský
Related Products in Dairies
SuperNutrio
SuperNutrio
B NOVA 1
Goat milk
St Helens Farm
B NOVA 1
whole goat milk
StHelen’s Farm
C
Cheese ‘n’ Prawns
Primula
D NOVA 4
High protein whole cow's milk
SuperNutrio
C NOVA 1
Mild Goat Cheese
St Helen's Farm
D NOVA 3
Goat cheese
St Helen's Farm
D
Goat milk
B NOVA 4
Original cheese
PRIMULA
D NOVA 4
Tintern Cheddar with Onions & Shallots
The Abergavenny Creamery
D NOVA 3
St Helen's Farm-Natural Goats Milk Yoghurt
St Helens
B NOVA 1
Goats milk yoghurt
St Helen's, St Helen's Farm
C NOVA 1