Barcode: 5901939103075
Skyr Wanilia
by Piątnica
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
natural flavors
no bisphenol a
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Mleko pasteryzowane, cukier, zagęszczony sok z cytryny, naturalny aromat, ekstrakt wanilii, żywe kultury bakterii jogurtowych (Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus)
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Panaché
Martens
NOVA 4
Martens-shandy-500ml-belgium
Martens
C NOVA 4
Eau minerale naturelle petillante
Konings
A
Boisson au fleur de sureau
Pajottenlander
D NOVA 1
Biere
B NOVA 1
Cafe French Vanilla Taste
Pélican Rouge
NOVA 4
Affligem 0,0%
Affligem
C NOVA 4
Boisson Au Soja Chocolat Bio - 250ML - Provamel
Provamel
C
Jus de vitalité
Pajottenlander
C
Funny cramberry peach
funny
E NOVA 4
Jus de Santé - Gezondheidsdrank
Pajottenlander
B NOVA 1
Caffè : Peruvian Coffee & Coconut Blend
Alpro
C NOVA 4