Barcode: 20037093
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 119.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
latte vaccino, siero di latte ldl concentrato, sale, caglio microbico, fermenti lattici (contengono latte), acidific ante: acido citrico, pasteurised cheese milk, salt, microbial rennet, cheese cultures (contains milk), acidifier: citric acid,
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Dairies
Sour Cream
Northgate Market
D NOVA 4
Reduced Fat Milk
Northgate Gonzalez Inc.
B NOVA 1
Probiotics Cultured Dairy Beverage
E NOVA 4
Gonzalez, sweetened condensed milk
Gonzalez
E NOVA 3
Fat free milk
Gonzalez, Northgate Gonzalez Inc.
B NOVA 1
Probiotic Cultured Daily Beverage
Win Soon Inc.
E NOVA 4
Gonzalez, sweetened condensed milk
Gonzalez
E NOVA 3
Probiotic Cultured Dairy Beverage
EPOCA Cool Plus
E NOVA 4
Homogenized milk
Northgate Gonzalez Inc.
C NOVA 1
Gonzalez, 1% milkfat low fat milk
Gonzalez, Northgate Gonzalez Inc.
B NOVA 1
Gonzalez, evaporated milk
Gonzalez, Northgate Gonzalez Inc.
E NOVA 1
Birch Tree Adult Boost
Century Pacific Food
E NOVA 4