Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 123.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Skyr med hindbærmarmelade med proteinpulver og granola. Nettovægt: 265 g., heraf 200 g skyr, 40 g hindbærmarmelade med proteinpulver og 25 g granola. Ingredienser: Skyr 76% (skummet - mælk, mælkesyrekultur), hindbær - marmelade med proteinpulver 15% (heraf hindbærmarmelade 87% (hindbær, sukker, vand, geleringsmiddel (E 440), citron - koncentrat, konservering (E 202)). heraf proteinpulver 13% (valle - proteinpulver (mælk), kokospalme - sukker, vaniljeekstrakt, aroma, vaniljepulver)).granola 9% (havregryn. græskarkerner. Solsikkefrø, akaciehonning. kokosolie, tranebær, hasselnødder). Opbevaring: I køleskab ved højst 5°C. Sidste anvendelsesdato: Uåbnet: Se datomærkning på emballagen. Åbnet Skal anvendes samme dag, som emballagen brydes. Kontakt: Lundbergnordic.dk Næringsindhold pr. 100 g: Energi Fedt 515 kJ/
Allergens
Additives
Related Products in Dairies
PEEL & RESEAL New Look! Essentials HO MILDSY WITH
Aldi
Protein Vanilla
Brooklea
Lactose Free semi skimmed milk
Aldi
Peach & Passion Fruit Protein Yogurt
Brooklea
Créme Brûlée
Aldi Dessert Menu
Custard
Delicious Desserts
Skyr layered with strawberry (fat free)
Brooklea
Caramel pots of choc
Dairyfine, Aldi
12 Mozarrella Stick
Thick and creamy raspberry yogurt
Brooklea
Black Pepper Irish Cheddar Slices
Aldi
Strawberry yoghurt
Brooklea