Barcode: 3665501000040
Skyrs nature
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Lait_ écrémé pasteurisé et ferments lactiques
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Goudkuipje salami
ERU
D NOVA 4
Halfvolle Melk Biologisch
Jumbo
B NOVA 1
Hollands Gauda Vellagret
Huizer Kaas-Gilde,Cheport Cheese,Visser-Kaas
D NOVA 4
Bio
ERU
E NOVA 4
ERU Balans belegen / mi-vieux
ERU
C NOVA 4
Creme fraiche
D
Queru Real Promo
ERU
E NOVA 4
Smeerkaas bieslook
Eru
C NOVA 4
Hangop
Boerderijzuivel
C
aardbei - framboos kwark
B NOVA 3
Roomboter ongezouten
Merkloos
Magere Kwark Met Yoghurt Mango Passievrucht
Jumbo
A NOVA 4