Barcode: 0733147239117
Sl Cookie Decorated
by Coborn's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 63.3 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Cookie (enriched flour [wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], sugar semisweet chocolate [sugar, chocolate liquor, cocoa butter, soy lecithin, vanilla, milk], margarine [palm oil, water, salt, vegetable monoglycerides, natural butter flavor citric acid, beta carotene {color}, vitamin a palmitate], vegetable shortening [palm oil], high fructose corn syrup, unsalted butter [pasteurized sweet cream], water, wholeeggs, molasses, nonfat milk solids, sodium bicarbonate, sodium acid pyrophosphate, salt, natural flavor).
Additives
e322
e322i
e330
e450
e450i
e500
e500ii
Related Products in Snacks
trianon
D NOVA 4
Pasteis de nata
Carrefour
E NOVA 4
Muffin milka
Carrefour
D NOVA 4
Pain choco pur beurre
Carrefour
D NOVA 4
Macaron framboise gros
NOVA 4
Croissant Ordinaire X4
Carrefour
D NOVA 4
Tarte citron meringuée
Carrefour
E NOVA 4
Carrefour Pain au chocolat classique
Carrefour
E NOVA 4
Pain au chocolat
Carrefour
C NOVA 4
Assortiment 18 macarons
Carrefour
E NOVA 4
Pains au Chocolat Pur Beurre
Carrefour
E NOVA 4
Brioche Nanterre
Carrefour
D NOVA 4