Barcode: 0733147205549
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 43.4 g |
| of which sugars | 18.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Cherries, enriched unbleached flour (wheatflour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid),palm oil, high fructose corn syrup, sugar, water, modified food starch, rolled oats, salt, dextrose, xanthan gum, spices, natural & artificial flavors, calcium propionate and potassium sorbate (preservatives).
Additives
e202
e282
e415
Related Products in Snacks
Biscuits apéritifs Crackers apéritifs triangles au sésame et pavot, 100g
U
D NOVA 4
Brioche tressée 600g
U
D NOVA 4
Mini rochers praliné et chocolat noir x6 - 84g
U
E NOVA 4
Tablette de chocolat au lait 100g
U, U Bio
E NOVA 4
Biscuits Navettes de Provence fleur d'oranger pur beurre - 400g
U Saveurs, U
D NOVA 4
Sucettes au lait U
U
E NOVA 4
Biscuits Croquants de Provence aux amandes pur beurre - 300g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Mini rochers praliné et chocolat au lait x6 - 84g
U
E NOVA 4
Broyes du poitou, 220g
U, U de nos Régions
E NOVA 3
Biscuits Navettes de Provence fleur d'oranger pur beurre - 400g
U, U Saveurs
D NOVA 4
Tablette de chocolat noir 100g
U, U Bio
E NOVA 4
Biscuits Croquants de Provence aux amandes pur beurre - 300g
U Saveurs, U
D NOVA 4