Barcode: 0733147205570
Sl Pie Peach Crumb Half
by Coborn's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 301.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 42.5 g |
| of which sugars | 21.2 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Peaches, enriched unbleached flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), palm oil, sugar, high fructose corn syrup, water, modified food starch, rolled oat, salt, dextrose, xanthan gum, flavors (natural and artificial, yellow #6 and #5), calcium propionate and potassium sorbate (preservatives, lemon juice and spices.
Additives
e202
e282
e415
Related Products in Snacks
chocolate orgánico 80% cacao
colonial
Biscuit con chips de chocolate
Alimentaria Donosti
D NOVA 4
Chocolate 70% cacao
Chocolate Colonial
D NOVA 4
Alfajor de Dulce de Leche
Guaymallen
NOVA 4
Chocovam
For-Van
NOVA 4
Polvorones con chips de chocolate
Trimak
NOVA 4
Alfajor de Dulce de Leche Blanco
Guaymallen
NOVA 4
Horneables estilo artesanal
McCain
A NOVA 4
Chocolate colonial
COLONIAL
C NOVA 4
Merenguitos
El rey del merengue
NOVA 3
Emoti bites
Mccain
C NOVA 4
pepas orgánicas
Grün
NOVA 3