Barcode: 0733147205594
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 265.0 kcal |
| Fat | 10.6 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 38.1 g |
| of which sugars | 23.9 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Pie (pumpkin, water, sugar, enrichedunbleached flour [wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], palm oil, eggs, non-fat dry milk, whey, modified food starch,salt, dextrose, soybean oil, cinnamon, citric acid, potassiumsorbate, sodium benzoate and calcium propionate [preservatives], spices).
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e211
e282
e330
Related Products in Snacks
cheesecake
sanseisha
E
どんぐりガム グレープキャンディ
Pine
NOVA 4
Apple Rice Cake, Apple
D NOVA 4
サトウの切り餅
サトウ
Yomogi Mochi
Kitakyu
B NOVA 4
マヨネーズおかき
加藤製菓
NOVA 3
Wheat Cracker
Daiko Shokuhin
E NOVA 4
もろにしわたろ
NOVA 4
香ばしく焼き上げた オーツ麦のクッキー Sat Cookiea [オートクッキー]
エヌエス
E NOVA 4
Sun lavieen, wheat cake
Sun Lavieen
D NOVA 4
Dorayaki
E NOVA 4
Brown Sugar Castella
Izumiya Nagazakiya
E