Barcode: 8854041002163
สลัดผักรวม
Available in
ประเทศไทย thai
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ผักสลัด (กรีนโอ๊คอินทรีย์, เรดโอ๊คอินทรีย์ และอื่นๆ) 54%, มะเขือเทศ 26%, กะหลําม่วง 10%, แครอท 10%, วัตถุเจือปนอาหาร (INS 300, INS 330, INS 509)
Additives
e300
e330
e509
Related Products in Meals
Cheddar Caramelized Onio Quice
taste the difference
D NOVA 4
King Prawn Alfredo
Marks & Spencer
B NOVA 4
Pasta, spinach & pine nut
Sainsbury's
C NOVA 3
Macaroni Cheese
By Sainsbury's
D NOVA 4
Armour, sausage & pancake on a stick!
Armour, Armour-Eckrich Meats Llc
D NOVA 4
Roasted veggies couscous
Sainsbury's, By sainsbury's, Sainsburys
C
Salmon Brocoli & Cheddar Quiche
Sainsbury's
D NOVA 3
Spicy whole eggs, bacon, three cheeses, onions, green chiles and jalapenos in a soft flour tortilla breakfast burritos, spicy egg, bacon & cheese
D NOVA 4
Steak & cheese calzone
D NOVA 4
Four Bean Salad
Sainsbury’s
A NOVA 3
Cock soup mix
E NOVA 4
Beetroot salad
Sainsbury’s, By sainsbury's
A NOVA 4