Barcode: 20709976
Сладко от рози
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
bulgaria, luxembourg, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 254.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 61.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Глюкозо-фруктозен сироп, захар, 15% цвят от рози, желиращ агент: пектини; регулатор на киселинността: лимонена киселина; естествен оцветител: антоцианини.
Additives
e163
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chia Blackberry Fruit Spread with Agave Nectar Premium
World of Chia
C NOVA 1
Vermont village applesauce, organic applesauce, raspberry
Vermont Village Applesauce
A NOVA 4
Sliced bamboo shoots
m&s
A NOVA 1
Organic Unsweetened Applesauce
Village Cannery Of Vermont, Vermont Village
A NOVA 1
Chia Raspberry Fruit Spread with Agave Nectar Premium
World of Chia
C NOVA 1
Organic Unsweetened Apple Sauce
Vermont Village
B NOVA 1
Organic Applesauce
Vermont Village Applesauce
B NOVA 3
Organic Peach Applesauce
Vermont Village Cannery, Vermont Village
A NOVA 4
Chia Strawberry Fruit Spread
World of Chia
NOVA 3
Chia Strawberry Fruit Spread with Agave Nectar Premium
World of Chia
NOVA 1
More than Pasta
Pedon
A NOVA 1
Organic Cinnamon Applesauce
Vermont Village Applesauce, Vermont Village
B NOVA 1