Barcode: 3229820159775
Soj' Apéro Mix!
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 522.0 kcal |
| Fat | 33.5 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 13.4 g |
| Proteins | 36.5 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Graines de _soja_ (61,5%), graines de courge (19%), graines de tournesol (19%), sel marin non raffiné.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tesco Pineapple Juice Not From Concentrate
Tesco
D NOVA 1
Tesco Soup Pasta
Tesco
A
Granola chocolat quinoa bio
Earth's Best
D NOVA 1
Tesco Mixed Baked Beans in Tomato Sauce
Tesco
A NOVA 4
Wild Rocket
Little Leaves
A NOVA 1
Pressed Apple Juice Not From Concentrate
Tesco
D NOVA 1
Rigatoni Pasta
Tesco
A NOVA 1
ORANGE JUICE SMOOTH
TESCO
C NOVA 1
Cornichons
Tesco
C NOVA 4
Korn Flakes
Kellogg's
D NOVA 4
Orange Juice With Bits Not From Concentrate
Tesco
NOVA 1
Cornichons with chilli
Tesco
D NOVA 4