Barcode: 3596710438778
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 93.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ingrédients Tonyu (eau, graines de soja 6,4%), sucre, amidon, chocolat en poudre 1,2% (cacao en poudre, sucre) , chocolat 1% (sucre, pâte de cacao, beurre de cacao, émulsifiant : lécithine de soja, arôme naturel de vanille) , cacao maigre en poudre, phosphates de calcium, arôme naturel , sel, épaississant : carraghenanes.
Additives
e322
e322i
e407
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cashew & Date Natural Bar
Knusperone
D NOVA 3
plant-based PAD THAI with KONJAC NOODLES
earth grown
C NOVA 4
Tikka Masala mit Huhn
Good Choice
C NOVA 4
Salatmischung Winter-Mix
Aldi Natur Lieblinge, Natur Lieblinge
A NOVA 1
Veganer Ruhrei-Ersatz
gut bio
E NOVA 3
Geröstete Snackmandeln
Farmer
D NOVA 3
Veganer Salat - Wie Kräuter-Fleischsalat
Aldi,My Vay,Popp Feinkost
D NOVA 4
Natural bars; Date, Pecan & Almond
Knusperone
D NOVA 3
Kirsch-Paprika Cashew Creme
Wonnemeyer
D NOVA 4
veganer Feinkost-Mix Brotaufstrich wie Käse-Kirsch-Paprika-Aufstrich
My Vay
D NOVA 4
Veganer Salat pikant
My Vay
D NOVA 4
Cashews - Everything Bagel
Southern Grove
E NOVA 4