Barcode: 3564700696286
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Jus de soja 95 % (eau, graines de soja 6,8%) ; huile de tournesol ; sucre ; émulsifiant : lécithines (soja ); épaississants : gomme xanthane, carraghénanes.
Additives
e322
e322i
e407
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carré volkoren
Jumbo
A NOVA 4
rust. Zwiebelbaguette
Brot & mehr
D NOVA 3
Knuspermüsli
DE-VAU-GE,Granola,Penny
B NOVA 4
Goud en Eerlijk Volkoren
Jumbo
A NOVA 4
Spelt
Jumbo
A NOVA 4
Premium Knusper Müsli
Granola,Penny,DE-VAU-GE
D NOVA 4
Spelt bruin half brood
jumbo
A NOVA 4
Goudeerlijk bus korn volk h
Jumbo
NOVA 4
Bio-Bratöl
Bio Penny
B NOVA 2
Birne Kiwi
Best Moments,Penny
D NOVA 4
Caramel bits
Granola
E NOVA 4
Boeren Pompoen Volkoren
Jumbo
A NOVA 4