Barcode: 5600798960415
Soja baunilha
by Shoyce
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Água, grãos de soja (14%), açúcar, dextrose, carbonato de cálcio, sal, regulador de acidez (fosfato monopotássico), estabilizador (goma gelana), vitaminas (riboflavina, B12 e D), corante E160a (beta-caroteno), aromas.
Additives
e160a
e160ai
e340
e340i
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Vegetable Juice Blend
Forager Project Llc
B NOVA 1
Forager, organic creamy cashewmilk, original
Forager, Forager Project Llc
C NOVA 3
Organic Nut & Oat Milks Blend
Forager Project Llc
B NOVA 3
Vanilla organic dairy-free cashewgurt, vanilla
Forager,Forager Project Llc
C NOVA 4
Pasta
Maestri Foods
A
Forager, organic creamy cashewmilk chocolate
Forager, Forager Project Llc
C NOVA 3
Organic Unsweetened Plain Cashew & Coconut Yogurt Alternative
Forager Project
B NOVA 4
Forager, organic unsweetened creamy cashewmilk
Forager, Forager Project Llc
B NOVA 3
Durum wheat semolina pasta
Maestri Pastai
A
Tomatoes
Maestri
A NOVA 3
Organic Vegetable Juice Blend
Forager Project Llc
B NOVA 1
Granola bites
D NOVA 4