Barcode: 3248340055473
Soja bio nature
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de _soja_* (eau, graines de _soja_* 6,7%). *ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted black beans
connect foods
A NOVA 4
Broad bean lightly roasted
healthysnack
D NOVA 3
Black Beans
Galaxy
B NOVA 4
Pistachio cranberry
Munchme
D NOVA 4
Brewed Green Tea
Emma & Tom's
C NOVA 1
Original
E NOVA 4
Hummos Hummus
Monjay
B NOVA 3
Hummous
Pilpel
C NOVA 3
Raspberry jellies
Well naturally
NOVA 4
Chunky Hummous
Pilpel
A NOVA 3
organic tamari & ginger
PRIMASOY
C NOVA 3
Saffron Rice
Passage To India
D NOVA 3