Barcode: 8002670500134
Soja céréales
by Granarolo
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
no gmos
source of fibre
100 vegetable
high fibres
no lactose
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 10.6 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Graines de _soja_ 76% (eau, graines de _soja_) arômes naturels ; fructose, céréales (_orge_, son de _blé_, _avoine_), citrate de calcium, amidon de maïs, carraghenanes, vitamine riboflavine, b12, fibres alimentaires et ferments vivants.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e407
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Swiss crunch + muesli roasted cereal clusters with strawberries and raspberries
Bio-Familia Ag
D NOVA 4
Mayocoba beans
A
Low Fat Müesli
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Low Fat Granola
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Premium Cracked Wheat Bread
Rocky Mountain Bread Company
C NOVA 4
Swiss Müesli No Added Sugar
Familia, Bio-Familia Ag
A NOVA 1
Swiss Müesli Original Recipe
Familia
B NOVA 3
Red Quinoa
Nature's Truth
A NOVA 1
Familia, Swiss Balance, Swiss Muesli Cereal, Blueberries & Quinoa
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss Müesli Premium Recipe
Bio-Familia Ag, Familia
A NOVA 4
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4