Barcode: 3229820155852
Soja Chocolat Bio
by Bjorg
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
ch bio 006
eu agriculture
eu non eu agriculture
made in swiss
ab agriculture biologique
soja italien
veritable chocolat
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Tonyu (eau, fèves de soja décortiquées (8%)), sucre de canne roux, cacao maigre en poudre, chocoIlt (1%), (émulsifiant : lécithine de soja), arôme naturel, sel marin, stabilisant : carraghénanes.
Allergens
soybeans
Additives
e322
e322i
e407
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Maple Waffle Crisp
Kashi
C NOVA 4
Organic Berry Fruitful
Kashi
A NOVA 4
Kashi Organic Autumn Wheat Cereal
Kashi
A NOVA 4
Organic Cinanon Harvest Whole Wheat Biscuits with Sweet Cinnamon
Kashi
A NOVA 4
Organic Honey Toasted
Kashi
B NOVA 4
Strawberry Banana Smoothie Loops Cereal
Kashi
C NOVA 4
Organic Warm Cinnamon
Kashi
B NOVA 4
Organic Cinnamon Harvest
Kashi
A NOVA 4
Kashi GO Original
Kashi
A NOVA 4
mixed berry crunch
Kashi GO
A NOVA 4
Organic Berry Fruit Cereal
Kadhi
A NOVA 4
Organic Honey Toasted Oat
Kashi
B NOVA 4