Barcode: 5601009953295
Soja, Chocolate
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
calcium source
vitamin b12 source
associacao portuguesa de celiacos
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Água, soja, açúcar, cacau em pó, cacau, carbonato de cálcio, sal, regulador de acidez, vitamina B2, vitamina B12, D2.
Allergens
soybeans
Additives
e101
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vollkorn Toast
Bäckerkrönung, Penny
NOVA 4 Eco-Score B
Peanut Butter Chocolate Chip
Oats Overnight
D NOVA 4 Eco-Score B
Rosemary focaccia bread
Marketside
C NOVA 4 Eco-Score B
21 Whole Grains and Seeds Organic Sandwich Rolls
Killer Bread
C NOVA 4
Patatas fritas artesanas
peñagallo
Eco-Score B
Dinkel-Vollkornbrot
REWE Beste Wahl, Lieken
NOVA 4 Eco-Score A
RIDGED Potato Chips Sour Cream & Onion
H-E-B
E NOVA 4 Eco-Score B
Unser mildes weizenmischbrot
REWE Beste Wahl, Rewe
A NOVA 3
Pipas con sal
Extremeñas
E NOVA 4 Eco-Score C
Patatas fritas onduladas jamón
El Corte Ingles
E NOVA 4 Eco-Score B
CHILLI Jam
M&S FOOD
D NOVA 4 Eco-Score C
Cashew & cranberry mix
Asda
D NOVA 3