Barcode: 7623186191534
soja classic
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ch bio 006
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, graines de soja pelées* 8%, amidon de tapioca ferments du yogourt. *de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Biologische rode bieten gekookt
Albert Heijn
A NOVA 1
Huile de coco
Biocoop
E
Ongezouten Gebakken Cashewnoten Ah
Albert Heijn
Mini Naanbrood volkoren
AH
A NOVA 4
Sarasin
Smaakt
A NOVA 1
Volkoren havermout
Smaakt
A NOVA 1
Coconut oil odourless
Bio Today
NOVA 2
Flatbread
Albert Heijn
NOVA 4
Ongezouten Pinda's
Albert Heijn
NOVA 3
Cashewnoten
Albert Heijn
B NOVA 3
Chocolade mousse
Albert Heijn
D NOVA 4
Matcha powder
BioToday
B