Barcode: 8431876296532
Soja coco
by Carrefour
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
non organic
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Bebida de soja (agua, habas de soja 7,5%), agua, bebida de coco (pulpa de coco 1,7%, agua), almidón de maíz, azúcar, sales cálcicas de ácido ortofosfórico, aroma natural, fermentos lácticos
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
White bread
no name
C
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E