Barcode: 4058172307584
Soja Creme
by DmBio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany, hungary
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, 8% SOJABOHNEN*, Sonnenblumenöl*, Verdickungsmittel: Guarkernmehl*, Johannisbrotkernmehl*, Rohrohrzucker*, Meersalz, * aus biologischer Landwirtschaft
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ribble chips salt & pepper
Boni
D NOVA 3
Spaghetti bolognaise
Colruyt
C NOVA 4
Huile d'olive vierge extra
Boni
B NOVA 2
Riz complet
boni
B NOVA 1
Asperges vertes
Boni
A NOVA 3
Picos
Boni
D NOVA 3
Boni Selection Bio Crackers aux 3 graines
Boni Selection Bio
C NOVA 3
Quinoa Tricolore
boni
A
Choux rouges
A NOVA 3
Fruits cocktail au sirop léger
boni
B NOVA 3
Chips paprika
Everyday
D NOVA 4
Biscottes
Everyday
C NOVA 3