Barcode: 4260335837344
Soja Crispies
by KoRo
Labels
made in germany
Categories
Available in
france, germany, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 60.0 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
68% SOJAPROTEIN, Reisgriess, SOJAMEHL, Salz. Kann Spuren von GLUTEN, MILCH (LAK - TOSE). SESAM, MANDELN, HASELNÜSSEN, WALNÜSSEN, CASHEWNÜSSEN und PISTAZIEN enthalten.
Allergens
nuts
sesame seeds
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted & Salted Edamame Beans
Wild By Nature Market
B NOVA 3
Organic Walnuts
Aurora
NOVA 1
Natural Coconut Water
B NOVA 1
Pasta
Bendo
A NOVA 1
Raviolis à la forestière
B NOVA 3
Aurora Natural, Granola Low Fat
Aurora Products
C NOVA 4
Green Lentils
Aurora Natural
A NOVA 1
Low Fat Granola
Aurora Natural
C NOVA 4
Cookie Dough Bites
Taste Of Nature Inc
E NOVA 4
Raviolis frais artisanal chèvre & miel
Pâtes de Puiségur
C NOVA 3
Organic flax seeds
A NOVA 1
Parmesan basil & oregano
E NOVA 4