Barcode: 08279897
soja cuisine
by bio regain
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 157.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
SPECIALITÉ CULINAIRE À BASE DE SOJA ET DE MATIERES GRASSES VÉGÉTALES STERILISÉE UHT, ISSUE DE L'AGRICULTURE BIOLOGIQUE INGREDIENTS: Jus de soja 83%", huile de colza pressèe à froid", sucre de canne", huile de tournesol pressée à froid", émulsifiant: lécithine de soja, stabilisants:carraghénanes, gomme xanthane, sel marin. Ingredients issus de l'agriculture biologique Ce jus de soja est conforme à la norme NF V29-001. TION
Additives
e322
e322i
e407
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nature Valley Peanut Butter 'n Dark Chocolate Protein Granola
D NOVA 4
Chocolate Chex
Chex
D NOVA 4
Chex cereal honey nut gluten free
General Mills,Chex
NOVA 4
Cinnamon Chex Cereal
General Mills
D NOVA 4
Chex cereal vanilla gluten free
General Mills
D
Corn Puffs, Sweetened Cinnamon
Star crunch
D NOVA 3
Corn chex cereal gluten free
General Mills
D NOVA 3
Nature Valley Peanut Butter Protein Granola
D NOVA 4
General Mills, Chex, Sweetened Rice Cereal, Apple Cinnamon, Apple Cinnamon
General mills
D NOVA 4
Corn Chex
General Mills
D NOVA 3
Go Diego Go Lightly Sweetened Corn Puffs Cereal, Honey
General mills
D NOVA 4
Chex rice
General Mills
D NOVA 3