Barcode: 3229820019611
Soja Douceur
by Bjorg
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
certified b corporation
ch bio 006
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
green dot
it bio 006
it bio 007
made in swiss
nutriscore
nutriscore grade a
ab agriculture biologique
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
(eau, fèves de soja* sans OGM décortiquées 8%), Eau, Sucre de canne, Arôme naturel de vanille, Stabilisants: gomme guar*, gomme xanthane, Sel marin.
Allergens
soybeans
Additives
e412
e415
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Hot Ginger Beer
LUSCOMBE
D NOVA 3
matcha lemon
Kineta
C
Wendy's, Coca Cola, Small
Wendy's
E
NATIVES LEINÖL
International Collection
E
Energy Source Xtreme Citrus 1.4 KG [misc. ]
Highh5 Sports Nutrition
E NOVA 4
Pomegranate molasses
Odysea
E NOVA 1
Regal Siprus Lychee Nectar (2LT)
Regal
D NOVA 3
Dairy Queen, Tropical Green Tea Xtreme Smoothie, Xlarge
Dairy Queen
E
Firehouse Subs, Pibb Zero Cherry, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
Connoisseurs Tonic Water
Cask as
C
Frootee
C NOVA 4
Orange juice from concentrate
orchard grove
C NOVA 1