Barcode: 3251491809161
Soja doux - Saveur Noisette
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
soja francais
calcium source
vitamin d source
recette inchangee
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Tonyu 95 % (eau, soja sans OGM dépelliculé 7,5 %), sirop de fructose, calcium, sel marin, stabilisants (cellulose microcristalline, gomme de guar), arôme naturel de noisette, vitamine D, maltodextrine.
Allergens
soybeans
Additives
e412
e460
e460i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Azul coconut water with pineapple
Mira
NOVA 1
Pineapple Mango
Santa Cruz
C NOVA 4
Peach Lowfat Probiotic Yogurt, Peach
E NOVA 4
Rejuvenate
Naturis
Double Espresso 100 Percent Pure Instant Coffee
C NOVA 4
Dr. Perky Soda
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Smoothie
Danimals
D NOVA 4
Pure Lime Juice
Santa Cruz Organic
B NOVA 1
Jalapeño Limeade
Santa Cruz
E NOVA 4
ACTIVIA STRAWBERRY BANANA PROBIOTIC DRINK
Activia, Dannon, The Dannon Company Inc.
D NOVA 4
Alcohol Free Merlot
Marks & Spencer
C NOVA 3
Aloe Vera Juice Beverage
VOY!
C NOVA 4