Barcode: 5400141353778
Soja Drank Natuur
by Everyday
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
belgium, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Water, gepelde sojabonen 5,9%, suiker, tricalciumfosfaat, aroma, zout, stabilisator (E418), vitamines (B2, B12, D)
Allergens
soybeans
Additives
e101
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mandorella freshicotta
Fattoria della mandorla
C NOVA 4
Mini Pinsa
Rusticana
B NOVA 4
COLLE DEL TARTUFO Azeite Extra Virgem Colle Trufa Branca
COLLE DEL TARTUFO
B NOVA 2
Mandorla sgusciata bio
Fattoria della Mandorla
C
Spalmabile Pomodoro
C
Olio di cocco
NaturaleBio
E
Huile de coco bio
E NOVA 2
Petali l'insalata che non c'era
kilometro verde
A
Farina Tipo “0”
Molina Tomatis
A NOVA 1
Marmellata di Amara d'agrumi
D NOVA 3
Farina grano tenero tipo 0
A NOVA 1
Mandorino
E NOVA 4