Barcode: 4010355321657
Soja Drink Calcium
by DmBio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
de oko 013
fsc
made in germany
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, 7% Sojabohnen", Rohrohrzucker", 0,4% Seealge Lithothamnium, Meersalz.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Kalas Blåbärssoppa
Kalas, B&P Handelskompagni AB
C NOVA 4
Økologisk appelsinjuice
God Morgon
E
Wawa, Pumpkin Spice Latte, 16 Oz
Wawa
C
Tonic water raspberry lemon
Just Tonic
E NOVA 4
Starbucks, Vanilla Latte With 2% Milk, Short
Starbucks
C
Firehouse Subs, Vitaminwater Pink Squeezed, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Starbucks, Orange Cream Soda, Trenta Iced
Starbucks
B
Dragonized Lemonade
Bramhults
E NOVA 3
Applebee's, Brisk Raspberry Iced Tea
Applebee's
B
ENERGI SMOOTHIE
BRÄMHULTS
E
Blåbær og Solbær
Valsølille
D NOVA 1
Äpple fruktdryck
JO
E NOVA 3