Barcode: 4010355321633
Soja Drink Natur
by Bio DM
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
made in germany
no added sugar
getränke
hülsenfrüchte milch
hülsenfrüchte und ihre produkte
lebensmittel
milchersatz
pflanzen getränke
pflanzenmilch
pflanzliche lebensmittel
pflanzliche lebensmittel und getränke
sojamilch
ungesüßte natürliche sojamilch
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser,Sojabohne
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lipton Thé Noir Citron notes Fraiches et Légères 25 Sachets
Lipton, Unilever
B NOVA 4
Dosettes café Corsé
Senseo
B NOVA 1
Senseo classique
Senseo
B NOVA 1
cappuccino
DE Master Blenders, Philips, Senseo
NOVA 4
Senseo Corsé
Senseo
B
Whataburger, Barqs Root Beer, Medium, 32 Oz
Whataburger
B
Dosettes de café moulu, décaféiné, format maxi plaisir
Senseo
B
L'or perle du bresil grain
Maison du Café
Lipton Thé Noir Caramel 25 Sachets 40g
Lipton
B NOVA 4
Thé Noir Orange Jaïpur Vrac Boite
Lipton
B NOVA 4
Thé Noir Russian Earl Grey
Lipton, Unilever
B NOVA 4
Thé Agrumes
Lipton
B NOVA 4