Barcode: 4104420095069
Soja Drink Schoko
by Alnatura
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
bio 7 initiative
no lactose
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 7.3 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, fèves de soja* 7%, sucre de canne brut* , poudre de cacao* maigre 1,3%, épaississant: gomme guar*, sel marin *de l'agriculture biologique
Additives
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zuppa Di Legumi e Cereali
Eurospin, Delizie dal sole
C NOVA 4 Eco-Score A
Roesti
Pfanni
C NOVA 4 Eco-Score A
Wokkels Paprika
Lay's
D NOVA 4 Eco-Score A
Barbecue chips
Lays
D NOVA 4 Eco-Score B
Sonnenblumenkerne aus Europa
Rapunzel
A NOVA 1 Eco-Score B
Óleo De Soja Tipo 1
CARGILL BRASIL, Liza
C NOVA 2 Eco-Score D
100% oranges sans pulpe
innocent
C NOVA 1 Eco-Score D
Fusilli n.28
la Molisana
NOVA 1 Eco-Score A
innbyrus slim seelboor be do mono scof S ripr WAIT
Waitrose
B NOVA 3
Taralli multicereali
Giovanni Mate
D NOVA 3
Protein Mix
Power Up
NOVA 3
Jellied Cranberry Sauce
Ocean Spray
C NOVA 4 Eco-Score B