Barcode: 9100000709024
Soja Drink ungesüßt
by Spar
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
no added sugar
Categories
Available in
austria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
99,7% Sojabasis* (Wasser, 8,6% Sojabohnen), Calciumcarbonat, Riboflavin, Vitamin D, Vitamin B12 Sojabohnengehalt bezieht sich auf das Endprodukt.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
The VERT DETOX PAMPLEMOUSSE 15 SACHETS GOUTTES
Plantasia
B NOVA 4
Crazy Mojito
Romon Nature
B NOVA 4
Choucroute cuisinée
B NOVA 1
FEEL GOOD
Crazy tiger
C NOVA 4
Verveine bio
Romon Nature
B
Boissons gazeuses saveur orange de corse
Geyer Frères
C NOVA 4
Véritable Choucroute d'Alsace
Ades & Fils, Choucroute Ades
B NOVA 3
thé vert bio
plantasia
B
Cornichons aigre doux
Jean Michel Ades
C
Fraise Gingembre Red
Romon Nature
B NOVA 4
Réglisse Menthe
Romon nature
B NOVA 1
Infusion bio
Romon Nature