Barcode: 4021851101445
Soja drink Vanille
by dennree
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Trinkwasser, _Sojabohnen_ (7,2%), Rohrohrzucker, Verdickungsmittel: Johannisbrotkernmehl; Meeresalge Lithothamnium Calcareum (0,35%), natürlicher Vanilleextrakt (0,2%), Meersalz.
Allergens
soybeans
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Kelterei Krämer - Süßer Apfelsaft
Kelterei Krämer
E NOVA 1
Cyriakus
Berg
C NOVA 1
Maria - Anna
Berg, Berg Bier
Bio Hell
Vulkan
NOVA 3
Apfelwein Kirsche 4,2 %
Bembel with Care
NOVA 4
Apfelwein Gold
Bembel With Care
NOVA 4
ISO ACTIVE Red Fruit Punch
Powerbar
NOVA 4
Beerfurther Schoppen naturtrüb
Kelterei Krämer
Club-Mate Original
Club Mate,Loscher
C NOVA 4
Loscher Mehrfruchtsaftgetränk
Brauerei Loscher
D NOVA 4
Apfelschorle
Loscher
D NOVA 4
Club-Mate IceTea
Brauerei Loscher, CLUB-MATE
D NOVA 4