Barcode: 7340011301998
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Vatten, _sojabönor_ 7.4%, socker, mineral (kalciumkarbonat), stabiliseringsmedel (E 418), havssalt, surhetsreglerande medel (E 340), vitaminer (vitamin D2, riboflavin, vitamin B12), arom.
Allergens
soybeans
Additives
e340
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dried Cranberries
Ahold
D NOVA 3
Pretzel Rolls
Ahold
C NOVA 4
Bagels
Ahold
C NOVA 4
Ahold, romaine hearts
Ahold
A NOVA 1
Dried Cranberries
Ahold
D NOVA 3
Crystallized Ginger Slices
Ahold
NOVA 3
Whole kernel sweet corn, sweet
Ahold
B NOVA 3
Nature's Promise, Coconut Oil
Stop & Shop
E
Cut green beans
A NOVA 3
Ahold sunflower seeds roasted unsalted
Ahold
A NOVA 3
Coconut oil non-stick cooking spray
B NOVA 4
Ahold roasted salted sunflower seeds
Ahold
C NOVA 3